Získejte zářivý úsměv s přípravky na bělení zubů

Pomůžeme vám se starostmi jako jak na bílé zuby, jak vybělit zuby doma, jak se zbavit zápachu z úst, jak na zdravý chrup.

Bělení zubů u specialisty

Profesionální bělení zubů v péči zubního specialisty obvykle zahrnuje použití peroxidu vodíku, který se aplikuje ambulantně nebo doma. Obecně mají bělící systémy, které se používají v zubních ordinacích vyšší obsah peroxidu v gelu, který se pohybuje mezi 15 až 30 procenty. Vzhledem k tomuto vyššímu obsahu je nutné, aby pacient, který podstupuje bělící proceduru, měl pečlivě chráněné dásně. Jako ochrana se používají buď přesné odlitky nebo umělohmotné (nebo gelové) aplikátory, které se spolu s bělícím gelem nasadí na chrup. Aplikace trvá několik jednotek až desítek minut. Během jedné návštěvy zubního specialisty můžete podstoupit více aplikací bělící látky. Vše je na uvážení lékaře. Doporučuji zvolit odborníka, který se může prokázat zkušenostmi a řadou úspěšných zákroků.

Zubní lékař obvykle doporučí i následnou domácí aplikaci bělícího prostředku na zuby, aby se podpořily výsledky celé procedury. V tomto případě však gel pro domácí bělení zubů obsahuje snížené množství peroxidu, obvykle kolem 10%. Pro domácí bělení zubů vám dentista připraví formu, která přesně padne na vaše zuby. Nezáleží totiž pouze na přípravku, ale také na technice samotného zákroku. Je nutné, aby gel působil rovnoměrně po celé ploše zubů. Zubní aplikátor se poté nosí několik hodin, případně po několik kratších (30 min) úseků během dne.

Výhodou bělení zubů pod lékařským dohledem je fakt, že zubní specialista je schopný na základě vyšetření chrupu přesně zvolit správnou metodu bělení zubů. Týká se to hlavně správné koncentrace peroxidu v bělícím gelu. Dobré je, že jste pod odborným dohledem a nestane se vám, že byste si neuváženou aplikací poškodili zuby a dásně. Nevýhodou oproti plně domácímu bělení zubů je poměrně vysoká cena. Bělící zákroky je obvykle po nějaké době nutné opakovat, proto se finanční rozdíl ještě více zvýrazní.tipy pro zdraví