Získejte zářivý úsměv s přípravky na bělení zubů

Pomůžeme vám se starostmi jako jak na bílé zuby, jak vybělit zuby doma, jak se zbavit zápachu z úst, jak na zdravý chrup.

Jak si udržet bílé zuby

Krásné bíle zuby jsou v dnešní době synonymem krásy, zdraví a úspěchu. Bílý úsměv je stále více žádaný. Jaké metody pro udržení bílého chrupu zvolit, co dělat a čeho se naopak vyvarovat, aniž bychom způsobili více škody než užitku? V první řadě je třeba si uvědomit, že žádné zuby nemají zcela bílou barvu. Každý chrup je individuální a každý má určitý barevný nádech, který je nejvíc patrný na nejtmavší části zubu, tedy na zubním krčku. Silně zažloutlé, hnědé nebo tmavošedé zuby však mohou být příčinou mindráků a nízkého sebevědomí.

Zuby mohou v důsledku kouření, pití kávy, čaje (ikdyž působení čaje má na zdraví zubů pozitivní efekt) nebo červeného vína, nedostatečné ústní hygieny nebo dlouhodobého užívání antibiotik získat nažloutlou barvu. Na zbarvení zubů má také vliv genetika. Správnou životosprávou však můžeme mnohé ovlivnit. Co bychom měli jíst a čeho se naopak vyvarovat, aby naše zuby zůstaly bílé?

Vhodné je především omezit cukrovinky a slazené nápoje. Špatný vliv na zabarvení zubů mají také cigarety, červené víno, perlivé limonády, káva, čokoláda, ale i černý čaj. Vyvarovat bychom se měli také borůvek a kyselých džusů. Kyselá pití a jídla narušují sklovinu zubu. Když už jste kyselá jídla nebo pití konzumovali, není dobré si bezprostředně poté čistit zuby, neboť to narušení skloviny ještě znásobí. Nevhodná pro zuby jsou také smažená a příliš horká jídla, protože změny teploty v ústech vedou taktéž k narušování zubní skloviny. Sójové omáčky a jiné dressingy a omáčky jsou schopny vytvořit na zubech žluté mapy.

A co nám naopak v boji se žlutými zuby může pomoci? Mezi pozitivní potraviny patří jablko, mrkev, okurka, květák, celer nebo hruška. Příznivé účinky mají také jahody. Ty obsahují enzym, který je přirozeným zubním bělidlem. Příznivý vliv na zuby má používání žvýkaček bez cukru po každém jídle nebo používání speciálních ústních vod, kterých je na trhu v současné době nepřeberné množství.

Největší vliv na zdraví a barvu našich zubů má však přeci jenom správná ústní hygiena. Zuby je potřeba čistit podle správných doporučených zásad. V praxi hojně viděné přejíždění kartáčkem sem a tam je špatné. Čištění je potřeba provádět jemnými krouživými pohyby. Pouze vrchní plošky zubů lze čistit pohyby vodorovnými. Důležité je také používání správného zubního kartáčku. Nejvhodnější je kartáček měkký, protože tvrdé kartáčky poškozují naše zuby a dásně. Zuby stačí čistit dvakrát denně minimálně dvě minuty. Kartáček by měl být vyměněn za nový každé tři měsíce. V současné době je na trhu nepřeberné množství zubních past, zaměřujících se také na různá podpůrná řešení drobných problémů, jako je například citlivost zubů. Ústní hygienu je vhodné doplnit používáním dentálních nití nebo speciálním mezizubním kartáčkem.

Můžete také využít některých z center dentální hygieny. Tento v dnešní době stále oblíbenější obor patří do preventivní stomatologie. Pracovník dentální hygieny se stará o to, aby vaše zuby vypadaly dobře. A to nejen z estetické stránky, ale i té zdravotní. Naučí vás tady, jak správně pečovat o chrup, a potřebný postup s vámi také nacvičí. Navíc vám doporučí použití vhodných pomůcek vhodných právě pro vás.tipy pro zdraví