Získejte zářivý úsměv s přípravky na bělení zubů
Pomůžeme vám se starostmi jako jak na bílé zuby, jak vybělit zuby doma, jak se zbavit zápachu z úst, jak na zdravý chrup.
Bělení zubů
Hezkýúsměv.cz Bělení zubů laseremBělení zubů u specialistyBělící pudr WP SMILEBělící systém OpalescenceBělící zubní pasta Aloe MentBioOralDomácí bělení zubůHistorie bělení zubůJak na bílé zubyJak si správně čistit zubyJak si udržet bílé zubyJe bělení zubů bezpečné?Kdy zuby nebělitPrevesan pro zdravé zubyPříčiny žlutých zubůRizika při bělení zubůWhite PearlZapáchající dechZajímavé tipy
Jak si správně čistit zuby
Zubní hygiena je velmi důležitou součástí osobní hygieny každého člověka. Mělo by se jednat o naprosto běžnou a samozřejmou věc pro každého z nás. Z televize na lidi útočí nespočet reklam na zubní kartáčky, pasty a jiné přípravky. Ovšem ani pasta, ani kartáček neumí zázraky. Nutná je pravidelnost, pečlivost a hlavně styl, jakým si zuby čistíme.
Velké procento lidí si totiž vůbec nečistí zuby, tak jak by měli. Mnozí lidé to i ví, vlastně to poznají na své pokaženém chrupu. Ale sami si sáhněte na svědomí, kolik z Vás chodí pravidelně na prohlídky k zubnímu lékaři? Zubař je takovým strašákem malých, ale mnohdy více dospělých. A přitom návštěva zubního lékaře by měla být takovou samozřejmostí, jako návštěva obvodového lékaře nebo třeba gynekologa. Pokud se již na tu návštěvu do zubní ordinace vydáte, zkuste se poradit s lékařem, o správné technice čištění zubů. Svou neopatrností a nezodpovědností byste si mohli přihodit velmi vážné problémy se zuby, ale nejen s nimi, ale i s dásněmi.
Následně si představme některé jednoduché poučky, kterými je dobré se při čištění zubů řídit. Existuje totiž několik způsobů, jak je možné co nejvíce omezit vznik zubního kazu a jiných obtíží. Vyhnete se tak bolesti, která většinou čeká každého pacienta v křesle zubní ordinace
Jak na správné čištění zubů?
1. Zuby je nutné během dne čistit alespoň dvakrát. Ideální stav je po každém jídle, ale je pochopitelné, že vždy není možné si po každém jídle zuby vyčistit. Délka čištění by měla být optimálně dvě minuty. Krátkodobé, ale ani dlouhodobé čištění nemá ten požadovaný efekt
2. Kromě klasické pasty byste měli užívat i ústné vodu. Je výborná právě do míst, kam se kartáček nedostane, protože je v tekutém stavu.
3. Existují ovšem i další pomocníci, jako je mezizubní kartáček, případně dentální nit. Mnohokrát se Vám totiž jistě stalo, že nějaký kousek z jídla zůstal mezi zuby. Obyčejným kartáčkem se dá tato nečistota jen špatně odstranit. Mezizubní kartáček, nebo nit se totiž dostanou i do těch nejmenších mezer mezi zuby. Mezizubní kartáčky se prodávají v několika velikostech. Doporučuje se začínat od té nejmenší, aby si zuby vykly. Pokud si ale i tak nejste jistí s výběrem toho správného, nechte si poradit buď od zubního lékaře nebo zubního hygienisty. Kupujte ve všech případech jen ty kvalitní a ověřené produkty, abyste si ještě s nekvalitními kartáčky spíše neublížili. Mohlo by se Vám totiž stát, že štětinka by zůstala zapříčena mezi zuby a držátko byste měli v ruce.
4. Podobně je na tom i zubní kartáčky. Ty se prodávají v několika tvrdostech. V obchodech si můžete vybrat barvu, tvar podle své chuti. Ale opět buďte opatrní. S rozvahou vybírejte a s koupí se raději uchylte ke kvalitnímu produktu. Kvalitní neznamená drahý, a proto pokud opět váháte, odborníci jsou Vám k dispozici. Kvalitním a hlavně velmi klasicky vypadají je kartáček Curaprox.
5. Kartáček má svou životnost. Je nutné ho pravidelně obměňovat a ne si uchovávat pořád, již několik let starý, kartáček. Obecně by se dalo doporučit, měnit kartáček každý měsíc, maximálně každé dva měsíce. Dlouhodobé používání jednoho kartáčku ho totiž znehodnocuje, a tím samozřejmě i čištění zubů se stává neefektivní. O svůj kartáček se dobře starejte a nikdo ho nikomu nepůjčujte. Můžete tím na sebe nebo na někoho cizího, kdo si kartáček půjčí, přenést nějakou nemoc. Rozhodně to není hygienické. Kartáček pravidelně omývejte vodou a důkladně ho zbavujte nečistot a zbytků pasty. Dokonce můžete na štětinky použít i dezinfekci. Před opětovným použitím nezapomeňte kartáček opláchnout a zbavit dezinfekce.
6. V obchodech se setkáte nejen s klasickým kartáčkem, ale také s elektrickým. Kartáček dovede vyvinout více otáček a minutu. Než kolik zvládnete s běžným kartáčkem. V tom se shledává asi jeho největší výhoda. Někteří lidé si tento druh ústní hygieny oblíbili, jiní zas nikoli. Jestliže jste se rozhodli koupit si elektrický kartáček, počítejte s tím, že investice je poněkud vyšší. Nelze obecně říci, že by tyto druhy kartáčků byly nějak účinnější, proto dobře zvažte, zda má opravdu smysl si tento přístroj pořizovat.
7. Pro mnohé lidi je čištění zubů hotovým utrpením. Proto je dobré, aby tito lidé našli v čištění nějaké zalíbení. Mohou si také k tomu vzít i nějakou jinou činnost, která je na podstatnou dobu zabaví, a oni budou mít následně krásné a zdravé zuby.